Najnowsze komentarze
Michał Mikulski do: Jedźcie na Erzberg!
@mca - to żaden problem!
no i co???? nie zakładam nowego po...
widziałes date opublikowania posta...
Michał czy jest możliwość zakupien...
Zdaję sobie sprawę, że w przypadki...
Więcej komentarzy
Moje miejsca

14.04.2008 20:12

Chełmno - zbieranie doświadczenia

W dniach 5/6 kwietnia odbyła się pierwsze impreza serii Mistrzostw Polski i Pucharu Polskiego Związku Motorowego w Cross Country. Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć mnie. Tym razem jednak nie występowałem w roli redaktora działu offroad w największym polskim serwisie motoryzacyjnym, Ścigacz.pl, jednakże w roli zawodnika. Reprezentując barwy swojego portalu, wyruszyłem do półtoragodzinnego boju o najwyższe laury w pucharowej klasie Junior.

PPZM Cross Country -
Chełmno 2008

Start ponad 100 zawodników w stylu wyścigów długodystansowych był efektowny, ale także dość niebezpieczny. Podczas dnia pierwszego ruszyłem do wyścigu bardzo dobrze, będąc w pierwszej piątce swojej klasy. Przeciskanie się między zawodnikami i ciągła walka z niesamowicie wymagającą kondycyjnie trasą, była bardzo ekscytująca, niestety także wyczerpująca. Mimo to starałem się walczyć z trudnościami do 4. okrążenia, na którym to przy dużej prędkości zahaczyłem kierownicą o drzewo. W efekcie zostałem wystrzelony przez kierownicę motocykla. Szczęśliwie nie doznałem poważnej kontuzji, lecz mocno obił em sobie prawy nadgarstek i przedramię, co wydawało się być końcem marzeń do ukończeniu zawodów. Momentalnie zostałem także wyprzedzony przez dużą część mocnej stawki klasy Junior. Uporowi mi się ukończyć dzień pierwszy – niestety na nie satysfakcjonującej 13. pozycji.

Trasa dnia drugiego wyglądała niczym pobojowisko. Osiem kilometrów potężnych dziur, zjazdów i podjazdów dały się we znaki każdemu. Dzień wcześniej przewinęło się przez nią ponad 200 zawodników wszystkich klas! Jeżeli dołożyć do tego mocno nadwyrężoną prawą rękę, wynik nie mógł być taki, na jaki liczyłem/ Po ciężkiej półtoragodzinnej przeprawie wywalczyłem odległą 14. pozycję – mocno poniżej swoich ambicji. Trzeba przyznać jednak, że chłopaki z mojej klasy jeżdżą rewelacyjne! Sebastian Banaś dawał po dwa duble drugiemu zawodnikowi! Byłoby dla mnie zaszczytem móc z nimi powalczyć i mam nadzieję, że do końca sezonu udowodnię na co mnie stać!

Na chwilę obecną zajmuje 13. pozycję w klasyfikacji generalnej, po I i II rundzie Pucharu Polski Cross Country. Najbliższa impreza odbędzie się już w ten weekend w Biedrusku! Trzymajcie kciuki!

Foto: M. Petkowicz

Komentarze : 1
2008-04-14 21:05:54 DRider:)

Brawo Misiek! Cały Bolków trzyma kciuki, nie przejmuj się odległą pozycją- będzie lepiej.

  • Dodaj komentarz